هوشمندسازی گمرک نیازمند داشتن روابط عمومی هوشمند است/ اطلاع رسانی صحیح خدمات گمرک به فعالان اقتصادی قطعا موجب کاهش هزینه و زمان در تشریفات گمرکی می شود – پایگاه خبری اخبار گمرکیرئیس کل گمرک ایران در جمع مسئولان روابط عمومی گمرکات بیان کرد

دکتر رضوانی‌فر معاون وزیر اقتصاد و رئیس کل گمرک ایران با بیان اینکه روابط عمومی متناسب با گمرک هوشمند باید به دنبال بهره‌گیری از تکنیک‌های جدید ارتباطی باشد، بر اطلاع رسانی و ارائه صحیح خدمات گمرک به فعالان اقتصادی تاکید کرد.

کد خبر:
۱۱۰۱۴۰۳۲۳۲

زمان انتشار:
۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۳ – ۰۸:۴۲ قبل از ظهر

9 بازدید

به گزارش پایگاه خبری اخبار گمرکی_اقتصادی به نقل از گمرک ایران ،معاون وزیر اقتصاد و رئیس کل گمرک ایران که در نشست مسئولان و کارشناسان روابط عمومی گمرکات سراسر کشور به مناسبت روز  ارتباطات و روابط عمومی سخن می گفت، با اشاره به حرکت گمرک به سمت هوشمندسازی، تاکید کرد: امروز گمرک از یک دستگاه سنتی به سرعت در مسیر هوشمندسازی و روان‌سازی تجارت در کشور در حال حرکت می باشد و در این مسیر روابط عمومی نیز  متناسب با گمرک هوشمند باید به دنبال هوشمندسازی و بهره گیری از تکنیک‌های جدید ارتباطی باشد.

وی با بیان اینکه جایگاه روابط عمومی و نقش اطلاع رسانی آن  در  راستای پروژه جدید گمرک هوشمند نیازمند بازنگری است، اظهارداشت: در همین راستا به جهت پویایی بیشتر به دنبال ارتقاء جایگاه روابط عمومی در چارت سازمانی گمرک جمهوری اسلامی ایران هستیم.

رضوانی فر به ویژگی‌های روابط عمومی هوشمند در عصر ارتباطات اشاره کرد و افزود: ظهور رسانه‌های نوین موجب دگرگونی جایگاه و کارکرد روابط عمومی در سازمان ها شده‌است در همین راستا نقش روابط عمومی نیز در گمرک هوشمند و نوین به منظور ارائه اطلاعات در راستای تسهیل‌گری  و توسعه تجارت به فعالان اقتصادی و صاحبان کالا بسیار حائز اهمیت می باشد.

رئیس کل گمرک ایران به طرح طرح رتبه بندی گمرکات اجرایی کشور اشاره کرد و گفت : خوشبختانه شاخص های رتبه‌بندی گمرکات کشور پس از نشست های متعدد تخصصی و با در نظر گرفتن تمامی شرایط و متناطر با ساختار سازمانی هر گمرک انجام شده است.

رضوانی فر به ارائه بسته حمایتی گمرک به فعالان اقتصادی به ویژه شرکت‌های تولیدی و صادر‌کنندگان اشاره کرد و گفت: خوشبختانه بسته های حمایتی اعلام شده از سوی گمرک از ظرفیت های بالایی در زمینه تسهیل گری و رونق کسب و کار در تجارت برخوردار است.

وی ادامه داد: گمرک تسهیلات ویژه‌ای برای ترخیص کالا و انجام تشریفات گمرکی به تولیدکنندگان ارائه کرده است که اطلاع رسانی صحیح خدمات گمرک به فعالان اقتصادی قطعا موجب کاهش هزینه و زمان در انجام امور گمرکی، رونق تولید و کسب کار خواهد شد.

رئیس کل گمرک ایران با بیان‌ اینکه، گمرک نهادی تخصصی و فنی می باشد، تاکید کرد: با توجه به پیچیدگی فعالیت در گمرک و همچنین تخصصی بودن فعالیت ها، تسلط کارشناسان روابط عمومی بر‌ موارد فنی گمرک جهت ارائه هرچه بهتر مطالب به مخاطبین بسیار حائز اهمیت می باشد.

رضوانی‌فر بهره‌گیری از روش‌های نوین و ابتکاری در اطلاع رسانی برای  آشنایی هرچه بیشتر فعالان اقتصادی و مردم از کارکرد و خدمات گمرک را مورد تاکید قرار داد و گفت: روابط عمومی در کنار استفاده ابزارها و شیوه های متعددی برای اطلاع رسانی خدمات دستگاه همچنین باید انعکاس دهنده تنگناها، مشکلات، مطالبات و درخواست‌های فعالان اقتصادی نیز باشد.

وی با بیان اینکه گمرک در مرزها مظلومانه در حال خدمت رسانی می باشد، گفت: کارکنان گمرک به عنوان مرزبان اقتصادی کشور با کمترین امکانات در مرزها در حال ارائه خدمت می باشند که شایسته نهادی که سومین منبع درآمد پایدار کشور را در اختیار دارد، نیست.

رئیس کل گمرک ایران به تغییر ذهنیت جامعه نسبت به گمرک از یک ارگان سنتی به سمت یک ارگان چابک، هوشمند، قانون‌مدار و پاسخگو اشاره کرد و گفت: متاسفانه بسیاری از کم‌کاری‌های و کاستی‌های سایر دستگاه‌های اجرایی ذیربط در تجارت به نام گمرک نوشته می‌شود که در این زمینه باید اطلاع رسانی صورت گیرید.

نوشته شده توسط:منبع

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *